Ordinace praktického lékaře pro děti a dorost - Mudr Barbora Dudová

Corona virus – COVID19

V emailu uvádějte vždy jméno dítěte a rok narození.

V případě pozitivity  Ag test, je nutné dítě izolovat a vyšetřit PCR test,  pokud je  pozitivní izolace trvá 5 dní za předpokladu, že poslední 2 dny  je dítě  bez jakýchkoli příznaků. Následujících 5 dní může chodit do školy , školky ale s respirátorem. Pokud po 5 ti dnech izolace trvají příznaky, izolace se prodlužuje. Kontrolní PCR na konci izolace se nedělá.

Pokud je jeden člen rodiny nebo jiný rizikový kontakt PCR pozitivní, zůstávají všichni členové rodiny a jeho rizikové kontakty ( bez ohledu na očkování proti Covidu) v karanténě po dobu 5ti dnů. Pokud rozvinou nějaké příznaky ( bolest hlavy,  rýma, kašel, horečka, zvracení, průjem) musejí se otestovat PCR testem – ideálně nejdříve 3.den obtíží ( dříve může být test negativní).  Děti do 18ti let žádanku nepotřebují ( mají nárok na 5 PCR testů za měsíc).

O pozitivním testu Vašeho dítěte mě informujte emailem s údajem o tom, kdy bylo dítě testováno a jestli má klinické příznaky. Pokud  by se  prodlužovala izolace, znovu mě informujte emailem.

Volejte jen v případě závažného průběhu, vysoké horečky a minimálního příjmu tekutin, dušnosti či apatie. Pokud se Vám nepodaří s námi spojit ,  konzultujte stav na pohotovosti VFN, FNM, FN Královské Vinohrady, FN Bulovka

OČR vystavujeme, napište mi emailem, od kdy potřebujete OČR,  formulář  si vyzvednete až s ukončením OČR.

Děkuji za spolupráci

© 2022 Frontier Theme